ΔΕΝ αφήνουν το Βορειότερο Σχολείο της χώρας με πέντε μεταλαμπαδευτές της γνώσης, επειδή σε μία τάξη υπάρχουν τρεις μαθητές.

thrakinea και tomadakis.blogspot.com
Follow thrakinea on Twitter

Δευτέρα 21 Σεπτεμβρίου 2009

δ εθνικη

Το καλύτερο ντεμπούτο στην επάνοδό του στην Δ’ Εθνική κατηγορία έκανε ο Έβρος Σουφλίου. Μπροστά στο ένθερμο κοινό του (στο γήπεδο βρέθηκαν πάνω από 500 θεατές) ήταν εντυπωσιακός στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος καθώς επιβλήθηκε με το ευρύ 4-1 του Ορφέα Ξάνθης.
Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 17’ με τον Τσαπάνη και δέκα λεπτά αργότερα έφτασαν στο 2-0 με τον Ρουσίδη. Προσωρινά μείωσε σε 2-1 για τους φιλοξενούμενους ο Θωμαϊδης στο 34’ μετα απο λάθος του Δουμπουλάκη και διαγώνιο σουτ. Οι Ξανθιώτες πίεσαν και έχασαν ευκαιρίες προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη όμως, η ομάδα του Σουφλίου δεν άφησε το παραμικρό περιθώριο, οι παίκτες του Χ. Χρηστούδη μπήκαν δυνατά και έκοψαν κάθε ελπίδα από τους αντιπάλους. Ο Παγωνίδης με δυο κοντινά πλασέ στο 57' και στο 80' μετά από εκτέλεση φάουλ του Αραμπατζή διαμόρφωσε το τελικό 4-1
Την αναμέτρηση διεύθυνε ο Παπαγγελής με βοηθούς τους κκ Μωραΐτης Δ και Λεκιδης Δ (Θράκης)
Οι συνθέσεις:
ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ: Δερβεντλής, Μπάμνιος, Δουμπουλάκης (70' Μπακιρτζής) Βουραζέρης, Γκαρακλίδης, Τσαπάνης, Φλώρος, Καραγιάννης, Ρουσσίδης Α. (60' Θεμελάκης), Αραμπατζής, Παγωνίδης (80' Ρουσσίδης Θ)

ΟΡΦΕΑΣ PUMA ΞΑΝΘΗΣ: Κισά Ομέρ, Καραγκιόλης, Χασάν Κεχαγιά, Μαλαλάκης, Καρυώτης, Καδρί Χουσείν (30’ Καντουχάρ Ρουφάτ), Εφεντόπουλος (63’ Καλαντζί Γιασίν), Μαυρόπουλος, Βασιλειάδης, Μουμίν Ογλου, Θωμαϊδης (63’ Χουσείν Ογλου Ενρτίζ).