ΔΕΝ αφήνουν το Βορειότερο Σχολείο της χώρας με πέντε μεταλαμπαδευτές της γνώσης, επειδή σε μία τάξη υπάρχουν τρεις μαθητές.

thrakinea και tomadakis.blogspot.com
Follow thrakinea on Twitter

Κυριακή 5 Σεπτεμβρίου 2010

κυπρινος - μανη

Στον πρώτο επίσημο αγώνα του, αυτόν με τον Κυπρίνο εκτός έδρας, ο Εθνικός ικανοποίησε και πήρε τελικά την πρόκριση στον επόμενο γύρο του κυπέλου επικρατώντας με το τελικό 1-3. Ο Διονύσης Μαυρομάτης με απευθείας εκτέλεση φάουλ έξω από την περιοχή έκανε το 0-1 μετά και την ασταθή απόκρουση του αντίπαλου τερματοφύλακα. Στο 2ο ημίχρονο ο Τάσος Κελεσίδης διεύρυνε το σκορ σε 0-2 για να μειώσει λίγο αργότερα ο Κυπρίνος σε 1-2. Το τελικό 1-3 έγινε με το 2ο γκολ του Τάσου Κελεσίδη λίγα λεπτά πριν τη λήξη. Ο Εθνικός είχε
επίσης ένα δοκάρι στο 1ο ημίχρονο και άλλα τρία δοκάρια στο 2ο χάνοντας την ευκαιρία για μία ευρύτερη νίκη. ΜΑΝΗ: Συριτούδης, Τοπαλίδης, ΠουρζιτίδηςΑθ., Φουτσιτζής (Γκρόζος), Μαυρομμάτης, Κονακλής, Κελεσίδης, Τσιαφάκης, Πουρζιτίδης Κων. (Ζαχαρνούδης), Πουρναράς, Τουρνάκης (Γκιντίδης Στρ.)